Whatsapp Facebook X LinkedIn Instagram RSS feed

Niet vies van goed kunstgras

ADVERTORIAL
Facebook Twitter Linkedin Whatsapp
Willemijn van Iersel, donderdag 4 maart 2021
153 sec


Kunstgrasboer.nl levert altijd iets extra's, zowel service als kunstgras

Op een zonnige ochtend in januari neemt vakblad De Hovenier een kijkje bij de aanleg van een nieuwe tuin in Edam. De tuin ligt aan het water en is luxe afgewerkt met een loungehoek, jacuzzi, keramische tegels én kunstgras.


Nu is kunstgras soms een beetje als vloeken in een hoveniersblad, maar hovenier Paul Bleeker van Bleeker Sierbestrating is er niet vies van. 'Ik merk dat mijn klanten steeds minder tijd en zin hebben om in hun tuin bezig te zijn. Tegelijkertijd willen ze wel het gemak van een grasveld omdat ze kleine kinderen hebben. Wat mij betreft is kunstgras dan een perfecte oplossing.'

Paul is al zo'n vijftien jaar actief in de hovenierssector, vanaf zijn twintigste als hovenier-zzp'er en inmiddels zo'n vier jaar aan het hoofd van zijn eigen hoveniersbedrijf met zes medewerkers. Hij is veelal werkzaam in Volendam en omgeving. Bleeker Sierbestrating bracht vorig jaar in 36 tuinen kunstgras van Kunstgrasboer aan. Eigenlijk is dit ook het enige product dat hij gebruikt. 'Hiervóór maakte ik voor klanten nog weleens een uitzondering, maar de prijs-kwaliteitverhouding én service die ik bij Kunstgrasboer.nl krijg, zie ik nergens anders. Ik werk nu met niets anders meer. Klanten kunnen het elders wellicht een paar euro goedkoper krijgen, maar dan weet je niet hoe het er na enkele jaren uitziet. Verder is het natuurlijk prettig dat er goede marges zitten op kunstgras, beter dan op verharding.'

'Als ik verkeerd opmeet, is dat in principe mijn probleem. Maar zo bekijken jullie het niet'

Altijd 10 centimeter extra

Paul roemt niet alleen de kwaliteit van het kunstgras; hij is ook meer dan tevreden over de service van Kunstgrasboer. 'De service van Kunstgrasboer is gewoon top. Het kunstgras wordt binnen een dag geleverd, op maat gesneden en netjes op rol. Dit is lang niet overal zo. Verder krijg ik bij Kunstgrasboer de mat niet alleen op maat, maar ze leveren altijd 10 centimeter extra. Dus mocht ik of een van mijn medewerkers een klein foutje hebben gemaakt bij het opmeten, dan is dat geen probleem. Vanwege dit soort kleine extra's blijf ik kiezen voor Kunstgrasboer.'

'Boer' Sander van Kunstgrasboer is ook aanwezig en reageert bescheiden op de lofzang van Paul. 'Wij vinden het niet meer dan normaal om 10 centimeter extra te leveren. Zo bieden we hoveniers flexibiliteit.' Paul werpt tegen: 'Ja, maar je hóéft het niet te doen. Als ik verkeerd meet, is het mijn fout en mijn probleem. Jullie bekijken dat anders; dat is een teken van uitstekende service. Jullie denken mee met de hovenier en dat werkt fijn.' Sander voegt hier nog aan toe: 'Onze belofte is dat wij problemen binnen 24 uur oplossen. Service is bij ons heel belangrijk.' Paul: 'Goed om te weten, al heb ik nog nooit problemen gehad met jullie kunstgras.' Sander: 'Ik denk dat wij ons door onze betrokkenheid, service en snelle manier van reageren onderscheiden van andere leveranciers. Daar hebben wij met ons team hard aan gewerkt en daar zijn we ook trots op!'


'Er zitten goede marges op kunstgras, beter dan op verharding'

Wie is Kunstgrasboer?

Kunstgrasboer bestaat nu ongeveer vijf jaar, maar is al langer actief in de kunstgrassector. Het is onderdeel van een familiebedrijf en inmiddels werken er zo'n tien man. Sander: 'Onze roots liggen bij kunstgras voor landscaping, toen dat zo'n vijftien jaar geleden opkwam. Steeds vaker kregen we hierbij aanvragen van hoveniers. Toen kregen we vijf jaar geleden de kans om Kunstgrasboer over te nemen en daarmee groeien we inmiddels sterk. Niet alleen in Nederland en België; de Duitse markt is ons al vooruit gegroeid. Verder hebben we recent een nieuwe website voor Oostenrijk gebouwd, dus we zitten alles behalve stil. Ook lanceren we regelmatig nieuwe kunstgrassoorten, zoals onlangs Weide 35, een frisgroene mat die geschikt is voor intensief gebruik. We gebruiken hiervoor heel sterke garens en veel steken per vierkante meter. Dit zorgt voor een mooie dichtheid.'


Stalenkist

De hovenier krijgt van Kunstgrasboer een gratis stalenkist toegestuurd, die je eenvoudig kan meenemen naar klanten. De kunstgrassoorten hebben stuk voor stuk oer-Hollandse namen en zitten in een mooie Hollandse krat - geheel in lijn met de filosofie van het bedrijf, want al het kunstgras wordt in Nederland geproduceerd, in Genemuiden. Hierbij wordt gebruikgemaakt van hoogwaardige Ten Cate-garens, die ook worden toegepast in de professionele sportsector. Brouwer: 'Hoveniers mogen altijd contact met ons opnemen voor een stalenkist. Verder krijgen wij op de website ook regelmatig aanvragen binnen van particulieren; die verwijzen we dan door naar de dichtstbijzijnde hovenier. Hoveniers kunnen ook schetsen of tekeningen doorsturen via e-mail of Whatsapp. Wij berekenen dan wat de voordeligste en beste manier is om het kunstgras te leggen.'


Sander: 'Ik denk dat wij ons door onze betrokkenheid, service en snelle manier van reageren onderscheiden van andere leveranciers. Daar hebben wij met ons team hard aan gewerkt en daar zijn we ook trots op!'
Sander: 'Ik denk dat wij ons door onze betrokkenheid, service en snelle manier van reageren onderscheiden van andere leveranciers. Daar hebben wij met ons team hard aan gewerkt en daar zijn we ook trots op!'
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd.   LOGIN   of maak gratis een account aan.

REACTIES
Tinka Chabot
Sunday 7 March 2021
Kunstgras is de dood in de pot voor het bodemleven. Er is geen uitwisseling van organische stof mogelijk met het bodemleven. En gerecycled kan het nog steeds niet worden. Als je planten in het kunstgras plaats, hebben de wortels te weinig mogelijkheden om te wortelen en gaan de planten kwijnen. Vreemd dat een blad als de hovenier het durft om kunstgras te promoten. Hoe zit het met ecologie, wateropname, een natuurlijke, koelende omgeving? Te triest voor woorden, dit.

download artikel

Tip de redactie


ONDERDELEN
Archief
Dossiers
GIP
OVER ONS
Over ons
Duurzaamheid & NWST
Contact
Het team
ADVERTEREN EN ABONNEREN
Fysiek abonnement
Digitaal abonnement
Abonneren nieuwsbrief
Adverteren
Verschijningsdata
MEER
Groenversneller
Redactionele spelregels
Algemene voorwaarden
Disclaimer
Privacy
Cookies
ONDERDELEN
OVER ONS
ADVERTEREN EN ABONNEREN
MEER